Heb je een eigen bedrijf?
En lukt het niet om alle rekeningen op tijd betalen? Of wil je groeien met je bedrijf, maar de bank kan niet meefinancieren? Dan kan de toekomst van je bedrijf in gevaar zijn. Als er geen andere financiële hulp is, dan kun je in sommige gevallen in aanmerking komen voor hulp volgens het Besluit bijstandverlening zelfstandigen (Bbz).
Baanbrekers voert het Bbz uit voor de gemeenten Heusden, Loon op Zand en Waalwijk. Om je goed van dienst te zijn, werken wij nauw samen met gespecialiseerde adviesorganen zoals het Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf (IMK).

Wat zijn de voorwaarden?
- Je bedrijf is gevestigd in Nederland
- Je hebt minimaal 1,5 jaar een bedrijf
- Je werkt minimaal 1.225 uur per jaar in het bedrijf
- Je bedrijf voldoet aan de wettelijke eisen
- Je bent eigenaar, vennoot of aandeelhouder
- Je bent minimaal 18 jaar oud en hebt de pensioengerechtigde leeftijd nog niet bereikt
- Je kunt geen hulp (meer) krijgen via een bank of andere financiers
Hoe vraag ik een Bbz-hulp aan?
Voldoe je aan de voorwaarden? Woon je in de gemeente Heusden, Loon op Zand of Waalwijk? Dan kun je een Bbz-uitkering of bedrijfskapitaal aanvragen bij Baanbrekers. Een aanvraag start je gemakkelijk online. Je kunt ook mailen met teamzelfstandigen@baanbrekers.org.
Start je aanvraag hierHoe gaat het verder?
Heb je een aanvraag gestart? Dan gaat het zo verder:
- Baanbrekers gaat met je aanvraag aan de slag
- Soms vragen we om extra informatie. Het kan zijn dat we derden inschakelen. Denk hierbij aan het IMK en de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO)
- Heeft het IMK het onderzoek af? Dan is er een rapport en neemt Baanbrekers een besluit. Je krijgt dan wel of geen ondersteuning bij je eigen bedrijf
Ik wil een eigen bedrijf starten. Wat nu?
Heb je een bijstandsuitkering? En is eigen bedrijf iets voor jou? Misschien past het wel beter bij je dan werken voor een werkgever? Dan kan Baanbrekers je in de opstartfase helpen vanuit de Bbz-regeling. Je krijgt dan begeleiding, coaching en advies. Heb je geld nodig om je bedrijf te kunnen starten? Dan kun je daarvoor een lening afsluiten. Je betaalt daar wel rente over en deze lening moet worden terugbetaald. Ook is een aanvullend inkomen tot bijstandsniveau mogelijk.
Wil je hier meer over weten? Bel of mail ons dan: 0416 67 10 00 (tussen 10 en 12 uur) of stuur een mail.
Doe de doelgroepscan
Er bestaan verschillende regelingen voor ondernemers in de problemen: Bbz en Inkomensvoorziening oudere en gedeeltelijk arbeidsongeschikte gewezen zelfstandigen (IOAZ).
Wil je weten of je in aanmerking komt voor één van deze regelingen? Doe dan de doelgroepscan. Met deze scan zie je meteen of je in aanmerking komt. Daarna kun je je melding starten.
Heb je nog vragen over de Bbz?
Neem dan contact op met ons Team Zelfstandigen. Of bekijk de informatie op de website van Rijksoverheid.
Naar de website van de Rijksoverheid